Tuz Mağaraları Terapi Ve Psikoterapi

Bazı insanlar derinlikten ve karanlıktan korkar, yani lata fobi hastalığı nedeni ile onlar mağaraya girememektedir. Yaşlı hastalar ve küçük çocuklar mağaralara girmekte çekinüyorlar. 

Bazı insanlar derinlikten ve karanlıktan korkar, yani lata fobi hastalığı nedeni ile onlar mağaraya girememektedir. Yaşlı hastalar ve küçük çocuklar mağaralara girmekte çekinüyorlar. 

Bazı insanlar derinlikten ve karanlıktan korkar, yani lata fobi hastalığı nedeni ile onlar mağaraya girememektedir. Yaşlı hastalar ve küçük çocuklar mağaralara girmekte çekinüyorlar. Bu nedenlerden dolayı, bilim adamları daha geniş çapta araştırma yaparak yer altı tuzlu speleoklinik şartlarına yakın olan yeni suni mikro iklim tedavi metodunu bulmuşlardır. İsmini de galoterapi (yunan adında "halostuz") koydular. 1982 de birkaç güneşi iklim odalarında lokamer yapıları teklif olundu. Yüksek dağılıma aerozol tuzun yani galoerozolun olmasıdır.

Galo odalarının duvarları kaplanabilir. Galo odalarında bulunan aerosolların doğal tedavi galoerozollarından farkı, orada aerozolların sürekli konsantrasyonu 2-5 mg / metreküp deapozununda olmasıdır. Tedavi merkezlerinde aerozolların konsantrasyonu 0,5-11 mg / metreküp arasında değişmektedir. Bu durum farklı hastalıklarda ve yaş gruplarında optimum hale getirilebilir. Ortamdaki tuz partiküllerin ölçüleri çok önemlidir. Tuz partikül ölçüleri 1-5 mkm olmalıdır. Araştırmalara göre, bu ölçüde aerazol zerrecikleri nefes yolunun son bölümına asanlıkla ulaşabilir.

Galogeneratorlerin güçlü mekanik etkisi sonucunda tuzlar küçük hisseciklere parçalandığında hissecikler eksi iyon ve yüksek yüzey enerjisini elde ederek, hava molekülleri ile birleşip onun aeroinizasyonuna sebep olurlar ..

Galoterapinin önemi, aerozolun bronşitlerin duvarlarını etkileyerek edenleştirerek balgamın söktürülmesine neden olmasıdır.Yani Galoterapi tabii bir ekspektoran tedavi yöntemidir.Aynı zamanda Galonerozol bakterisit (bakterilerin öldürür) ve bakteristatik, etki yaparak nefes yollarının mikroflorasını etkiler.

Aerosolun etkisi ile oluşan hava bağışıklık sisteminin yeniden kurulmasına ve güçlenmesine katkı sağlar.

Yapılan klinik çalışmalarda Galdana'nın psikoterapik etkisi de gözlemlenmiştir.Çağımızda bilinçli olarak hastalık stresten oluşmakta ya da stresten etkilenmektedir. Bu nedenle, psikolojik ve vejetaryen sistemlerin durgun ve dingin olması hastalara tedavi başarısını yükseltir.Yapılmış bilimsel çalışmalarda tuz mağaralarının ortatif yaydığı negatif iyon yoğunluğunun ve ortamdaki sadeliğin insanı psikolojisine büyük faydalar sağladığı gözlemlenmiştir. Bu seferlik kompleksin mutlak sakin ve dinlendirici olması gerekir.Dinivedici müziklerle desteklenmesi tedavinin faydasını arttırır. Tedavi zamanında hastalar hastanın koltuğunda oturmalı ve odanın ışığının kısılması için.Bu tedavi seansları hastalığa göre saat ve süre ayarlanmalıdır.

tuz odası

 

Who's Online

We have 32 guests and no members online

SATILIK TUZ ODASI MAKİNALARI 5 FARKLI SEÇENEK KAMPANYALI SATIŞLARIMIZLA